KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15229488
nr 1522 9488
Thure Wallner
(1888-1965), Sverige
Pastell, Signerad, fåglar, 28x21 cm, yttermått inklusive ram: ;48x41 cm
Thure Wallner, född 1888, död 1965, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:10:21
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)